Zyrtari amerikan kritikon ashpër politikën e re evropiane për bujqësinë

Zyrtari amerikan kritikon ashpër politikën e re evropiane për bujqësinë

10:44, 28/10/2020

Një zyrtar i lartë i SHBA-së e ka kritikuar ashpër politikën e re të Bashkimit Evropian për fermat, mbi përqendrimin e saj në ambientalizëm dhe anti-OMGJ.

"Evropa ka vendosur ta eksportojë këtë filozofi dhe ta diktojë në vendet e tjera anembanë botës ... Çfarë t'u themi fëmijëve dhe nipërve tanë, kur të fillojë uria dhe zija e bukës dhe kjo do të ndodhë," tha Ted McKinney, Nënsekretari për Tregtinë dhe Bujqësinë me Jashtë, të martën.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco