Poloni, Kaczynski sulmon feminizmin me shprehje apokaliptike

Poloni, Kaczynski sulmon feminizmin me shprehje apokaliptike

10:41, 28/10/2020

Kryetari i partisë në pushtet i Polonisë, Jaroslaw Kaczynski, ka thënë se protestat e forta ndaj ligjeve të tij drakoniane kundër abortit, do të çonin në vdekje dhe se lëvizja feministe që qendronte pas tyre donte të shkatërronte Poloninë.

"Këto protesta do të përfundojnë në mënyrë të pashmangshme duke kushtuar shumë jetë," tha ai në një video të postuar të martën. "Ky sulm ka për qëllim shkatërrimin e Polonisë, duke çuar në triumfin e forcave të cilat ... [do] t'i jepnin fund historisë së kombit polak," tha ai.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco