Bjellorusia: Ku është Bashkimi Europian, kur kemi nevojë për të?!

Bjellorusia: Ku është Bashkimi Europian, kur kemi nevojë për të?!

10:37, 28/10/2020

"Ku është Bashkimi Evropian, kur ti ke nevojë për të?" Me këtë titull e ka nisur shkrimin e saj, sot, revista e BE, Euobserver.

Sipas revistës, "kanë kaluar 81 ditë që kur shkopi i parë i Policisë goditi kafkën e parë në Bjellorusi dhe presidenti Alexander Lukashenko ende nuk ka pësuar asnjë gjë nga BE. Dhuna që ai urdhëroi kundër demonstruesve paqësorë pas zgjedhjeve të manipuluara në 9 gusht ka qenë spektakolare," shkruan revista.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco