Lavrov në izolim, anulon të gjitha vizitat përfshirë atë në Serbi

Lavrov në izolim, anulon të gjitha vizitat përfshirë atë në Serbi

08:09, 28/10/2020

Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov do të jetë në vetizolim për shkak të kontaktit me një person pozitiv për virusin korona dhe të gjitha vizitat dhe takimet e planifikuara do të shtyhen, njoftoi shërbimi për shtyp i Ministrisë Ruse të Punëve të Jashtme. 

“Të gjitha vizitat dhe takimet e planifikuara më parë do të shtyhen. Ai po ndihet mirë,” njoftoi Ministria, raporton Tas s dhe RIA Novosti.

Kryediplomati rus ishte paraparë të vizitojë Serbinë gjatë ditës së sotme.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco