VIDEO/ Shpërthimi i fuqishëm trondit Turqinë

VIDEO/ Shpërthimi i fuqishëm trondit Turqinë

19:38, 26/10/2020

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në Iskenderun të Turqisë mbrëmjen e sotme.

Mediat turke shkruajnë se dyshohet që një person fillimisht ka qëlluar ndaj policisë dhe më pas ka shpërthyer edhe bombën që kishte me vete duke hedhur veten ne erë.

Shpërthimi i fuqishëm u dëgjua në pjesën më të madhe të qytetit, ndërsa ekipet e policisë bënin thirrje që qytetarët të futen brenda në shtëpi.

 Zyrtarët ende nuk kanë lëshuar informacion mbi shkakun e shpërthimit./K.H/Syri.net/ 

 

 

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco