Papa Françesku qendron në distancë nga dashamirësit, për shkak të rrezikut nga COVID

Papa Françesku qendron në distancë nga dashamirësit, për shkak të rrezikut nga COVID

11:26, 14/10/2020

Vatikan - Papa Françesku qëndroi në një distancë nga dashamirët në audiencën e tij të përgjithshme javore të mërkurën, duke thënë se rregullat e reja që synonin frenimin e koronavirusit do të thoshin se ai duhej të përmbahej.

“Unë do të doja, siç bëj zakonisht, të zbrisja dhe të afrohesha për t'ju përshëndetur. Por me rregulloret e reja, është më mirë nëse mbajmë një distancë,” tha Francis nga një podium.

“Ndodh shpesh që kur zbres, të gjithë afrohen dhe grumbullohen. Dhe është problem sepse ekziston rreziku i infektimit. Në këtë mënyrë, duke mbajtur të gjithë maskën dhe distancën, mund të vazhdojmë me audiencat. ”

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco