Tërmeti i fuqishëm godet Greqinë, ja sa ishte magnituda

Tërmeti i fuqishëm godet Greqinë, ja sa ishte magnituda

22:36, 26/09/2020

Një tërmet me madhësi 4.4 të shkallës Rihter ndodhi të shtunën në mbrëmje, pranë Halkidiki. 

Sipas Institutit Gjeodinamik, epiqendra ishte e vendosur 22 km në jug - jugperëndim të Malit Athos dhe në një thellësi prej 22 km. 

Tërmeti preku skajin jugor të gadishullit të Malit Athos dhe majën jugore të Sithonia.

Asnjë dëm nuk është raportuar deri më tani.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco