VIDEO/Tragjedi ajrore në Pakistan, humbin jetën më shumë se 100 persona

VIDEO/Tragjedi ajrore në Pakistan, humbin jetën më shumë se 100 persona

13:30, 22/05/2020

Një avion pakistanez i linjës International Airlines me më shumë se 100 njerëz në bord është rrëzuar në qytetin pakistanez të Karaçi, tha një zëdhënës i linjës ajrore të premten.

Ministria e Aviacionit Pakistanit tha që fluturimi mbante 99 pasagjerë dhe 8 anëtarë të ekuipazhit.
Avioni u ngrit nga Lahore dhe ishte për shkak të tokës në 02:30 pasdite. koha lokale në Karaçi, por u zhduk nga radari, tha zëdhënësi i Pakistanit International Airlines Abdullah Khan për CNN.

Një protokoll i përgjigjes emergjente është aktivizuar, tha ai.

Pamjet e postuara nga skena në mediat sociale tregojnë flakë, pluhur tymi dhe një rrugë të mbushur me rrënoja.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco