Infektohet 42 vjeçari/ Përdori të njëjtat shkallë me fqinjin me koronavirus

Infektohet 42 vjeçari/ Përdori të njëjtat shkallë me fqinjin me koronavirus

18:30, 26/03/2020

Një burrë 42 vjeç është prekur me koronavirusin e ri në Pekin, pasi dyshohet se ka përdorur të njëjtat shkallë, që përdorte fqinji i tij i infektuar me virusin.  

I identifikuar si Liu, 42 vjeçari është diagnostikuar si mbartës së COVID-19 vetëm nëntë ditë pasi fqinji i tij, i një kati më poshtë, Li, ishte infektuar me virusin korona.  

Mjekët besojnë se Li, ka kontaminuar shkallët dhe mjedisin përreth përpara se të shtrohej në spital, duke bërë të mundur në këtë mënyrë që Liu të infektohet, shkruajnë mediat e huaja.  

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco