Festivali i Artit të Dritës në Eindhoven

Festivali i Artit të Dritës në Eindhoven

15:43, 09/11/2019

Nga 9 deri me 16 nëntor Festivali i Artit të Dritës do të zhvillohet në Eindhoven të Holandës, qyteti i dritës! Shkëlqimi është një ekspozitë në hapësirën publike të qytetit nga 35 artistë të dritës kombëtare dhe ndërkombëtare. 

Të gjitha veprat janë të lidhura gjatë gjithë qytetit nëpërmjet një rruge në këmbë. Tema e këtij viti është 'Ngjyra e gjallë' ku drita është extricated nga burimi. Bëhu i mahnitur! 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco