Gardianët e parajsës koreano-veriore në mes të rilindësve shqiptarë

Gardianët e parajsës koreano-veriore në mes të rilindësve shqiptarë

12:40, 06/11/2019

Muhamet Hamiti

Premiera botërore e instalacionit fotografik “Gardianët e parajsës - Njeriu dhe populli në Korenë e Veriut”, që është ekspozuar këto ditë në Bibliotekën Kombëtare të Kosovës, paska pasë ndodhur më 11 qershor 2019 në Shtëpinë e Kadaresë, në Gjirokastër.

Më poshtë, fotografitë e udhëheqësve supremë të Koresë së Veriut, Kim Jong-il dhe Kim il-sung, paraardhësit biologjikë e politikë të Kim Jong-un-it, udhëheqësit aktual të këtij vendi të egër komunist, ndërmjet fotografive të rilindësve të mëdhenj shqiptarë, Jeronim De Rada dhe Naim Frashëri, siç i kam parë sot (6 nëntor 2019) në Bibliotekën Kombëtare të Kosovës.

S’ke si të mos habitesh kur e sheh këtë pamje: gardianët e Parajsës Koreane ndërmjet De Radës e Naim Frashërit!
Diktatorët e hareshëm dhe poetët hijerëndë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco