FOTOLAJM/ Deputetët e Partisë Demokratike nderojnë kujtimin e poetit martir Havzi Nela

FOTOLAJM/ Deputetët e Partisë Demokratike nderojnë kujtimin e poetit martir Havzi Nela

20:49, 19/09/2023

Deputetët e Grupit Parlamentar të PD-së kanë nderuar kujtimin e poetit martir Havzi Nela në Kukës.

Me kolegë deputetë te busti i poetit Havzi Nela, simbol i rezistencës për liri e demokraci, simbol i shpirtit të lirë. E paharruar jeta e tij, vargjet që thuri dhe guximi që frymëzoi!’, shkruan Noka në Facebook.

Kujtojmë se gjatë ditës së sotme, deputetët e Grupit Parlamentar të PD-së së bashkuar kanë zhvilluar një mbledhje në mbështetje të kandidatit të opozitës për Bashkinë e Kukësit, Emri Vata.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco