Hapet konkursi për Çmimin Drama Origjinale Shqipe “Katarina Josipi 2023”

Hapet konkursi për Çmimin Drama Origjinale Shqipe “Katarina Josipi 2023”

15:21, 06/06/2023

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit hap konkursin për ndarjen e Çmimeve për Dramë Origjinale Shqipe “Katarina Josipi” për vitin 2023.

Tri dramat më të mira përveç shpërblimit financiar, fitojnë të drejtën për lexime skenike në Teatrin Kombëtar të Kosovës si dhe botohen në një edicion special në gjuhën shqipe.

“Tri dramat më të mira të përzgjedhura nga juria profesionale, përveç shpërblimit financiar, fitojnë të drejtën për lexime skenike në Teatrin Kombëtar të Kosovës si dhe botohen në një edicion special në gjuhën shqipe”, thuhet në njoftimin e MKRS .

Data e fundit për aplikim është data 1 gusht 2023

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco