Nën patronatin e Presidentes Osmani, sonte mbahet Gala koncerti- Gratë Artiste për komunitetin

Nën patronatin e Presidentes Osmani, sonte mbahet Gala koncerti- Gratë Artiste për komunitetin

15:10, 22/03/2023

Nën patronatin e Presidentes së Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, do të mbahet Gala koncerti- Gratë Artiste për komunitetin.

Kjo ngjarje artistike bashkë organizohet me gazetaren dhe aktivisten në fushën e filantropisë, Kristalé Ivezaj Rama dhe Asociacionin Kosovar Chopin, për një kauzë të rëndësishme me fokus në gruan.

Të hyrat nga biletat për koncertin e artisteve nga Kosova dhe Shqipëria do të dhurohen për Qendrën për mbrojtjen e viktimave te #trafikimit si nisme simbolike e donacioneve për këtë qëllim.

Ngjarja shërben edhe për të ngritur vëmendjen mbi këtë fenomen të dhimbshëm dhe për të avokuar për parandalim dhe luftim të tij.

Koncerti mbahet sonte, më 22 mars, në ora 21.00 në Klan Arena.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco