Paraqitje e mahnitshme e Filharmonisë së Kosovës në Lisbonë të Portugalisë

Paraqitje e mahnitshme e Filharmonisë së Kosovës në Lisbonë të Portugalisë

22:31, 20/03/2023

105 pjesëtarë të korit dhe orkestrës së Filharmonisë së Kosovës performuan sonte në Qendrën e Kulturës Belem, shkruan Syri.net Kosova.

U interpretuan vepra Baresha e Rexho Mulliqit dhe Nexhmije Pagarushës, Rrugëtimi nga Valton Beqiri, Mesha për Paqe e Karl Jenkins dhe për nderë të pritjes nga ana portugeze, performuan veprën Cancao do Mar.

Ky koncert shumë i veçantë që po mbahet në kuadër të Javës së Kulturës së Kosovës në Portugali u prit tejet mirë nga publiku. 

Performanca e radhës e Filharmonisë do të mbahet me datën 22 mars, në Katedralen e Bragës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco