Profesori Fadil Maloku sjell dy libra të rinj për globalizmin (Video)

Profesori Fadil Maloku sjell dy libra të rinj për globalizmin (Video)

18:24, 04/12/2022

Profesori universitar, Fadil Maloku ka nxjerr nga botimi dy libra shumë të rëndësishëm sociologjik, duke pasuruar literaturën e fondit sociologjik, por edhe referenca mjaft të mira për studentët dhe studiuesit.

Librat e Malokut janë libra kryekëput për globalizmin si doktrinë sociologjike të cilat do t'i hyjnë në punë sidomos atyre që merren me studimin e kësaj shkolle sociologjike, shkruan Syri.net Kosova.

Për më shumë rreth librave të tij dhe pritjet nga kritika dhe lexuesit, profesori ka dhënë detaje në një intervistë televizive:

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco