Seriali komik 'Tre vllaznit' nis transmetimin e tij, ja ku mund ta ndiqni (Video)

Seriali komik 'Tre vllaznit' nis transmetimin e tij, ja ku mund ta ndiqni (Video)

22:15, 25/09/2022

Seriali komik i përmasave evropiane “Tre vllaznit”, nisi transmetimin

Situatat që do t’i veçojnë “Tre vllaznit” janë përplasjet e tri gjeneratave dhe koncepteve të vëllezërve, të cilët jetojnë në një banesë në Prishtinë. 

Në rolet kryesore luajnë Ilir Tafa, si vëllai i madh i familjes, Valmir Krasniqi, i dyti dhe Lum Veseli, vëllai i vogël i shtëpisë.

Njëri është me besime të viteve të ’50-ta, nostalgji për komunizmin agresiv, përtac e hera-herës edhe mashtrues, vëllai tjetër një pseudo-producent muzikor me karakteristika urbane, ndërsa vëllai i vogël, një super-student që vazhdimisht përjeton përplasje me botën paralele, në të cilën jetojnë vëllezërit të tij. 

Pos, tre vëllezërve, një kastë tjetër gjigante do ta plotësojë e freskojë vazhdimisht serialin si: Sabri Fejzullahu, Arbnesha Graboci - Nigja, Basri Shala, Teuta Krasniqi, Fatos Kryeziu, Shengyl Ismaili, Veton Osmani, Shpëtim Kastrati, Nëntor Fetiu, Avni Hoti, Flakron Aliu, Edita Dula e shumë të tjerë. 

Këtu mund ta ndiqni serialin në kohë reale.

Do të transmetohet çdo të diele në orën 21:00, në ATV.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco