“Sherwood” vlerësohet si drama e vitit nga kritikët, pas episodit të fundit

“Sherwood” vlerësohet si drama e vitit nga kritikët, pas episodit të fundit

20:19, 29/06/2022

Drama televizive “Sherwood” përfundoi të martën, me disa kritikë që e përshkruan atë si “drama më e mirë e vitit në BBC”.

Shfaqja, me Lesley Manville dhe David Morrissey, përqendrohet rreth kërkimit të një vrasësi, që e mundon një komunitet të thyer, në Nottinghamshire.

Ai ka pasur komente të shkëlqyera dhe BBC njoftoi të mërkurën se një seri e dytë është porositur.

Rishikimi me pesë yje i Telegraph, për finalen, tha se shfaqja ishte autentike dhe e realizuar në mënyrë të përkryer.

Kritiku i gazetës, Alex Diggins, shkroi: “2022 ka qenë një pjesë e purpurt për një dramë serioze të rritur në BBC. The Tourist, The Responder dhe This is Going to Hurt ishin të gjitha të shkëlqyera. Por në qartësinë e tregimit të tij dhe vërtetësinë e atmosferës së tij, Sherwood është drama më e mirë e BBC-së e vitit deri më tani”.

“Nuk është çudi që sapo është rënë dakord për një seri të dytë”.

Dy vrasje dhe trashëgimia toksike e një mosmarrëveshjeje, që i shpërndau familjet, qëndrojnë në qendër të dramës, e cila u frymëzua nga ngjarje të jetës reale në qytetin e lindjes së shkrimtarit James Graham.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco