Khaby Lame pjesë e jurisë në ‘Festivalin e Filmit në Kanë?!

Khaby Lame pjesë e jurisë në ‘Festivalin e Filmit në Kanë?!

20:38, 19/05/2022

Khaby Blade është gati për të hyrë në Festivalin e Filmit në Kanë, dhe nuk do të jetë një i ftuar i thjeshtë, por do të ketë vendin e tij në jurinë e eventit.

Tashmë jemi mësuar të shohim yje të rrjeteve sociale duke parakaluar në tapetet e kuq të eventeve magjepsëse si Festivali i Filmit në Kanë, por gjëja që pak njerëz e dinë është se Khaby Lame nuk ishte thjesht i ftuar në një premierë.

TikToker me 138 milionë ndjekës nuk e ka fshehur kurrë pasionin e tij për kinemanë dhe, falë suksesit të jashtëzakonshëm që ka arritur vitet e fundit, është zgjedhur si anëtar i jurisë që vlerëson kategorinë #TiKTokShortFilm, një seksion i ri i festivalit kushtuar rrjetit social i cili po fiton gjithnjë e më shumë ndjekës.

Image

Për edicionin e 75-të, Festivali i Filmit në Kanë si një risi, zgjodhi të bashkojë botën e kinemasë me atë të rrjeteve sociale duke zgjedhur si partner rrjetin social TikTok.

Kështu lindi kategoria #TikTokShortFilm, një seksion në të cilin mund të konkurrojnë forma të reja rrëfimi me karakter dixhital. Këtu Khaby Blade luan një rol themelor: do të jetë detyra e tij të vlerësojë një kategori ku ai është kampioni i padiskutueshëm.

Khaby ka arritur një tjetër moment historik profesional pasi u bë një nga personat më të ndjekur në rrjetin social TikTok dhe tani po merr pjesë në evente të tilla.

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco