Elon Musk ka një pyetje qesharake për të gjithë përdoruesit e Twitter

Elon Musk ka një pyetje qesharake për të gjithë përdoruesit e Twitter

20:06, 10/04/2022

Elon Musk së fundmi u bë anëtar i bordit të drejtorëve të Twitter dhe u bëri ndjekësve të tij një pyetje humoristike.

“Të fshihet shkronjën “w” nga emri i Twitter?”, pyeti ai dhe deklaroi “po” dhe “sigurisht” si përgjigjet e ofruara.

Deri më tani, më shumë se 600,000 njerëz i janë përgjigjur anketës.

Ai gjithashtu deklaroi se të gjithë ata që abonohen në Twitter Blue duhet të kenë një shenjë "blu" ose një shenjë verifikimi.

Do të duhej të ishte ende në një farë mënyre ndryshe nga shenja e verifikimit që kanë personazhet publike.

Ai beson se reklamat nuk duhet të ekzistojnë në Twitter sepse “fuqia e korporatave për të diktuar politika rritet shumë nëse ky rrjet social varet nga paratë e mbledhura përmes reklamave për të mbijetuar”.

Kujtojmë, Musk ka marrë 9.2 për qind të aksioneve në këtë kompani dhe mandati i tij përfundon në vitin 2024.

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco