Pas 2 vjetëve, rikthehet 'Manifesta', nis fuqishëm në Prishtinë

Pas 2 vjetëve, rikthehet 'Manifesta', nis fuqishëm në Prishtinë

20:50, 05/04/2022

Manifesta” u rikthye pas dy viteve.

Prishtina u zgjodh nikoqire e edicionit të 14-të të këtij eventi.

GjatĂ« sĂ« martĂ«s u paraqit edhe korniza konceptuale nĂ« BibliotekĂ«n KombĂ«tare. Aty u tha se kryeqyteti kosovar do tĂ« bĂ«het epiqendĂ«r kulturore, teksa pritet t’i ketĂ« rreth 100 mijĂ« vizitorĂ«.

Këtu do të jenë të pranishëm 77 artistë, 37 prej tyre nga Kosova, ndërsa të tjerët nga vende të ndryshme të botës.

”Manifesta 14” do tĂ« fillojĂ« me 22 korrik dhe do tĂ« jetĂ« e hapur deri me 30 tetor.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco