'Anonymous' hakojnë Bankën Qendrore të Rusisë: Mijëra dosje sekrete do të publikohen

'Anonymous' hakojnë Bankën Qendrore të Rusisë: Mijëra dosje sekrete do të publikohen

16:05, 28/03/2022

“Anonymous” një grup aktivistësh dhe hakerësh të decentralizuar ndërkombëtar kanë hakeruar Bankën Qendrore ruse.

“Më shumë se 35,000 dosje me marrëveshje sekrete do të publikohen brenda 48 orëve”, njoftuan aktivistët në Twitter.

Ditët e fundit, “Anonymous” ka hequr disa nga faqet e internetit të disa kompanive që vazhdojnë të operojnë në Rusi, duke përfshirë “Nestlé”, e cila e gjendur nën presion, ka vendosur të reduktojë aktivitetet e saj në Moskë.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco