Ndahen çmimet e Festivalit  “Talia e Flakës” 2022

Ndahen çmimet e Festivalit “Talia e Flakës” 2022

15:26, 29/01/2022

Janë ndarë çmimet e Festivalit të Dramës Origjinale Shqipe “Talia e Flakës” 2022.

Juria e Teatrit të Qytetit të Gjilanit e kryesuar nga Elmaze Nura ka vendosur se shfaqjen më të mirë e kanë realizuar “Viganët” Teatri i Qyteti Gjilan.

Mes tjerash aty u dhanë edhe disa çmime ku autori i madh Mehmet Kraja mori çmimin për dramën më origjinale të titulluar “Aromë hënë.

Ja dhe lista e plotë:

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco