‘Duke edukuar Ritën’ do të ngjitet në skenën e Teatrit Migjeni në Shkodër

‘Duke edukuar Ritën’ do të ngjitet në skenën e Teatrit Migjeni në Shkodër

11:49, 02/12/2021

Suksesi botëror i vlerësuar më çmimin “Willy Russell”, mbërrin në Shkodër në datat 8 dhe 9 dhjetor, në Teatrin Migjeni, në orën 18:00.

Me një kast aktorësh të talentuar si Laura Nezha dhe Mehmet Xhelili dhe me regji të Kiço Londo.

 

Kur parukierja e martuar Rita regjistrohet në një kurs universitar për të zgjeruar horizontet e saj në letërsi, nuk e kupton fare se ku do ta çojë udhëtimi.

Mësuesi i saj Frank është një akademik i shkëlqyer, poet i frustruar, alkoolist i  përkushtuar, që është pak entuziast për të marrë Ritën si studente, por kur këta dy njerëz mblidhen së bashku, shpejt kuptojnë se sa shumë  mësojnë  nga njëri -tjetri.

 

Ky prodhim i drejtuar nga Kiço Londo i  Teatrit Shëtitës "Çajupi"   ka marrë nga publiku vlerësime pozitive.

Për ta ndjekur komedinë nga afër, mund të rezervoni në numrin 0694085466.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco