Personazhet historike dhe aktorët që i portretizuan ata në filmin ‘House of Gucci’

Personazhet historike dhe aktorët që i portretizuan ata në filmin ‘House of Gucci’

12:57, 30/11/2021

“House of Gucci” është një film dramatik biografik amerikan i vitit 2021 me regji nga Ridley Scott, bazuar në librin e vitit 2001 The House of Gucci:

A Sensational Story of Murder, Madness, Glamour, and Greed nga Sara Gay Forden.

 

Filmi ndjek Patrizia Reggiani (Lady Gaga) dhe Maurizio Gucci (Adam Driver), ndërsa romanca e tyre shndërrohet në një luftë për kontrollin e markës italiane të modës Gucci.

Jared Leto, Jeremy Irons, Salma Hayek dhe Al Pacino gjithashtu luajnë në këtë film ndërsa më poshtë mund të shihni personazhet historike dhe aktorët që i portretizuan ata.

ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco