Ndërron jetë ‘Mjeshtri i Madh’ i artit shqiptar

Ndërron jetë ‘Mjeshtri i Madh’ i artit shqiptar

19:10, 21/11/2021

Mjeshtri i madh Ali Mulaj ka ndërruar jetë sot në moshën 92-vjeçare.

Ali Mulaj është një ndër themeluesit e Ansamblit ‘Dardania’, pjesëmarrës në gjitha festivalet kombëtare, lokale dhe në shumë të tilla ndërkombëtare si instrumentist virtuoz.

Mjeshtri nga Tropoja do të mbahet mend gjithmonë dhe për humorin e tij të mrekullueshëm.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco