Telefoni i ri palosës nga Google, ja kur pritet të arrijë në treg

Telefoni i ri palosës nga Google, ja kur pritet të arrijë në treg

20:52, 08/11/2021

Kompania Google planifikon që gjatë vitit të ardhshëm të prezantojë telefonin e mençur Pixel që paloset, sipas kodit të fshehtë në aplikacionin në Google Camera, telefoni po zhvillohet nën emrin e koduar “Pipit”.

Deri më tani nuk ka detaje konkrete për dizajnin dhe funksionet e tij, por aplikacioni zbulon diçka për kamerat, shkruan NewsBeezer.

Pajisja do të ketë kamerën kryesore prej 12,2 megapiskelë, që Google e ka përdorur për pajisjet që kanë ardhur mes modeleve Pixel 3 dhe Pixel 5, derisa seria e re e Pixel 6 kamerën kryesore e ka prej 50 megapikselë.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco