Filmi kosovar “Vera dreams of the sea” fiton çmimin kryesor në festivalin e filmit në Japoni

Filmi kosovar “Vera dreams of the sea” fiton çmimin kryesor në festivalin e filmit në Japoni

12:02, 08/11/2021

Filmi “Vera dreams of the sea”, i shkruar nga Doruntina Basha, me regji të Kaltrina Krasniqit dhe producent Shkumbin Istrefi, ka fituar çmimin kryesor në Tokyo International Film Festival.

Kështu ka bërë të ditur Ministria e Kulturës, e cila e quajti këtë si sukses të jashtëzakonshëm.

“‘Vera Dreams of the Sea’ fiton çmimin kryesor në Tokyo International Film Festival. Edhe një sukses i jashtëzakonshëm. Shumë urime gjithë ekipit, dhe suksese të mëtutjeshme”, thuhet në njoftimin e kësaj ministrie.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco