Facebook, Instagram dhe Messenger me probleme, po bien nga sistemi

Facebook, Instagram dhe Messenger me probleme, po bien nga sistemi

20:37, 03/11/2021

Tri aplikacionet e njohura të Metës nuk janë duke funksionuar, duke lënë pa shërbime mijëra përdorues në mbarë botën.

Kështu të paktën raportojnë mediat e huaja, sipas të cilave aplikacionet Facebook, Instagram dhe Messenger filluan të përjetojnë probleme mbrëmjen e sotme.

Madje sipas DailyMail, të gjitha problemet burojnë nga aplikacionet, përveç atyre që “godasin” Messenger-përdoruesit thonë se shërbimi i mesazheve nuk funksionon në desktop.

DownDetector, një faqe në internet që tregon ndërprerje të tilla, tregon se përdoruesit në New York City kanë probleme me të tre aplikacionet, së bashku me ato në Los Angeles, Kaliforni dhe Phoenix, Arizona.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco