Dy yje të tjerë të mëdhenj të Hollivudit do të luajnë në filmin e ri të Nolan

Dy yje të tjerë të mëdhenj të Hollivudit do të luajnë në filmin e ri të Nolan

16:52, 03/11/2021

Robert Downey Jr. dhe Matt Damon do të shfaqen gjithashtu në "Oppenheimer", filmi i ri i Christopher Nolan, shkruan Variety.

Nuk dihet ende se kush është Downey Jr. dhe Damon luajnë në film, dhe producentët njoftojnë se do të flasin për të së shpejti.

Më parë u konfirmua se aktori irlandez Cillian Murphy do të luajë rolin kryesor në "Oppenheimer", si dhe se Emily Blunt ka nënshkruar për të luajtur rolin e gruas së tij Katherine.

“Oppenheimer” sjell historinë e një fizikani amerikan, roli i të cilit në drejtimin e laboratorit në Los Alamos dhe pjesëmarrja në projektin “Manhattan” bëri që të quhej “babai i bombës atomike”.

Skenari dhe regjia do të bëhet nga Nolan, ndërsa në produksion do t'i bashkohet Emma Thomas. 

Filmi bazohet në librin fitues të çmimit Pulitzer "Prometheu Amerikan: Triumfi dhe Tragjedia e J. Robert Oppenheimer" nga Kai Bird dhe Martin J. Sherwin.

Nuk dihet ende se kur do të fillojnë xhirimet, por Nolan ka konfirmuar se filmi do të ketë premierë në korrik 2023, një term i përdorur më parë për filmat e tij.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco