Regjisores Burbuqe Berisha i jepet lamtumira e fundit (Video)

Regjisores Burbuqe Berisha i jepet lamtumira e fundit (Video)

18:52, 28/10/2021

Ditën e djeshme ka vdekur regjisorja Burbuqe Berisha.

Dyshohet se 51-vjeçarja pësoi sulm në zemër në vendin e saj të punës, në Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sporteve, shkruan Gazeta Online Reporteri.net.

Ditën e sotme, Burbuqe Berishës i është dhënë lamtumira e fundit në varrezat e Prishtinës, nga familjarë e miqt e saj më të mirë.

Berisha u lind në Shkup, por studimin fillor dhe të mesëm e kreu në Prishtinë. Studimet pë regji filmi i kreu në Fakultetin e Arteve të Universitet të Prishtinës.

Punoi si menaxhere në Kino ABC dhe për një kohë udhëhoqi Teatrin Kombëtar të Prishtinës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco