'Tanzminiaturen

'Tanzminiaturen" & "Tangata', premierë me 21 tetor në Prishtinë

12:54, 19/10/2021

MKRS i ka uruar artistët kosovarë për Ditën e Baletit, që shënohet sot, me 19 tetor.

MKRS njoftoi se Baleti Kombëtar i Kosovës është në përgatitjet finale të premierës së dytë për vitin 2021 "Tanzminiaturen" & "Tangata", shkruan Syri.net Kosova.

Shfaqja është realizuar me koreografi nga Ricardo Fernando dhe do të jepet të enjten më 21.10.2021 në orën 19:00. Repriza e parë do të jetë të Premten më 22.10.2021 në të njëjtën orë.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco