Squid Game, parashikohet të gjenerojë mbi 890 milionë dollarë për gjigandin e transmetimit

Squid Game, parashikohet të gjenerojë mbi 890 milionë dollarë për gjigandin e transmetimit

10:41, 18/10/2021

Megahit i Netflix, Squid Game, parashikohet të gjenerojë mbi 890 milion dollarë për gjigantin e transmetimit, sipas shifrave konfidenciale të shikuara nga Bloomberg.

"Vlera e ndikimit" e shfaqjes përfaqëson një kthim domethënës në koston e prodhimit të tij. Seriali kushtoi vetëm 21.4 milion dollarë, ose 2.4 milion dollarë për një episod.

Dokumenti gjithashtu përfshin disa nga pasuria e të dhënave që Netflix mbledh për prodhimet e tij, por rrallë i bën publike - si sa njerëz kanë parë dhe përfunduar dramën e mbijetesës së Koresë së Jugut. Link në bio për më shumë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco