“Squid Game” po rritet më shpejt se çdo serial tjetër origjinal i Netflix

“Squid Game” po rritet më shpejt se çdo serial tjetër origjinal i Netflix

13:23, 11/10/2021

Kohët e fundit, bashkë-CEO i Netflix, Ted Sarandos, njoftoi se drama e Koresë së Jugut Squid Game, e cila debutoi në 17 Shtator, ishte në ritëm për t’u bërë seriali origjinal më i shikuar i shërbimit të transmetimit ndonjëherë.

Po, një dramë e errët jo-angleze me pak a shumë hije para publikimit do të bëhet më e madhe se Bridgerton, The Witcher dhe Stranger Things. Dikush në pozitën e Sarandos nuk do të bënte një mburrje të tillë të lehtë dhe, sipas metrikave, Squid Game është me të vërtetë një fenomen i plotë në rrugën drejt rekordeve të larta për Netflix, shkruan Observer.

Whip Media gjurmon ndarjen e shikimeve midis shërbimeve të transmetimit në mënyrë që të sigurojë një fotografi të angazhimit të përdoruesit. Sipas të dhënave të tij, Squid Game po rritet më shpejt se çdo seri tjetër origjinale e Netflix, transmeton lajmi.net.

Për Whip Media, Squid Game është në ritëm për një nga muajt më të mëdhenj të debutimit në historinë e Netflix. Shfaqja pa angazhimin e tifozëve të saj me 981% gjatë javës së parë në shërbim, që shënon kërcimin më të madh për çdo origjinal të Netflix.

Dhjetë ditë pas lëshimit të saj, Squid Game kishte arritur të njëjtat nivele interesi të Bridgerton dhe kishte treguar një përshpejtim më të madh në rritje sesa origjinalet e tjera të suksesshme të Netflix si Lupine, The Queen’s Gambit dhe Sex/Life. Sipas Flix Patrol, seriali është renditur ndër 10 shfaqjet kryesore të Netflix në SHBA për 18 ditë rresht.

Whip Media gjithashtu siguroi një ndarje të demografisë së audiencës për Squid Game:

Mosha: 41.65% e shikuesve janë midis moshave 18-29 vjeç dhe 58.65% janë midis moshave 18-34 vjeç.
Shikueshmëria: Anon pak meshkuj – 53% meshkuj në 47% femra
Si po shikojnë njerëzit: 60% në TV; 20% në kompjuter; 15% në celular; 5% në tabletë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco