Pasi 'ra' Facebook, Instagram dhe Whatsapp, Twitter 'shpërthen' në meme

Pasi 'ra' Facebook, Instagram dhe Whatsapp, Twitter 'shpërthen' në meme

16:42, 05/10/2021

'Komuniteti Twitter' mbrëmë u frymëzua jashtëzakonisht pas rënies së Facebook dhe Instagram për shkak të çështjeve të mëdha teknike.

Facebook dhe Instagram, si dhe WhatsApp kanë qenë të paarritshëm për publikun në të gjithë botën për më shumë se gjashtë orë. 

Përdoruesit nuk mund të postonin fotografi, të shkruanin postime, të komentonin ose komunikonin në asnjë mënyrë përmes këtyre rrjeteve.

Hapësira boshe u përdor në maksimum nga Twittrer, ku përdoruesit plasën shaka të shumta në kurriz të kolapsit të përkohshëm të Facebook dhe Instagram.

Disa u frymëzuan nga cicërimat, ndërsa të tjerët postuan gif të ndryshme, redaktuan fotografi dhe video për problemet me Facebook.

Shikoni disa nga vlerësimet interesante në galerinë e fotografive.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco