AP: Sistemet e brendshme të Facebook që përdoren nga punonjësit e tij, janë jashtë sistemit

AP: Sistemet e brendshme të Facebook që përdoren nga punonjësit e tij, janë jashtë sistemit

22:55, 04/10/2021

Rrjetet sociale Facebook, Whatsapp dhe Instagram kanë rënë nga sistemi tash e sa orë.

Kompania amerikane Facebook njoftoi më herët se platformat e saj janë jashtë funksionit, por nuk tregoi shkakun e rënies, duke thënë se po punohet për të rivendosur qasjen për përdoruesit.

Sipas AP, sistemet e brendshme të Facebook të përdorura nga punonjësit e tij gjithashtu nuk funksionojnë.

Agjencia amerikane e lajmeve shton se sistemet nuk janë riparuar ende.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco