'No Time to Die' thyen rekordin dhe fiton rreth 119 milionë dollarë brenda javës (Video)

'No Time to Die' thyen rekordin dhe fiton rreth 119 milionë dollarë brenda javës (Video)

19:49, 04/10/2021

Filmi i ri i James Bond “No Time to Die” theu rekordin dhe fitoi rreth 119 milion dollarë ndërkombëtarisht.

Sipas NBC, “No Time To Die” dhe paraqitja e fundit e Daniel Craig si James Bond duhej të shfaqeshin gjatë pandemisë dhe të fitonin më shumë se 100 milion dollarë.

Ishte një fillim goditës për fitimet e filmit të ri 007, i cili u shfaq premierë një javë më parë, duke i dhënë vrullin e nevojshëm industrisë që u godit rëndë nga pandemia.
Filmi pritet të sjellë më shumë të ardhura sesa publikimet e mëparshme, madje edhe nga “Skyfall”, por 17% më pak se “Spectre”.

“No Time To Die” tashmë ka fituar 25.6 milion dollarë vetëm tre ditë pas publikimit në Mbretërinë e Bashkuar dhe Irlandë, dhe fitoi 11.4 milion dollarë vetëm të shtunën- fitimet më të larta të arkës të së shtunës në historinë e filmit. Kjo ishte shuma më e lartë bruto ditore që nga publikimi i “Avengers: Endgame” në Prill 2019.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco