Bie Facebook, Instagram dhe Whatsapp, alarmohen përdoruesit

Bie Facebook, Instagram dhe Whatsapp, alarmohen përdoruesit

17:55, 04/10/2021

Aplikacioni Whatsapp, Instagram, Messenger dhe Facebook nuk punojnë prej disa minutash në mbarë botën, duke krijuar panik dhe vështirësi në logimin në rrjetet sociale për miliona përdorues. 

Përdoruesit e kanë pasur të pamundur të kenë akses në llogaritë e tyre, duke mos kryer dot asnjë veprim.

Ky problem sipas raporteve është hasur më shumë në zonën e Europës, por edhe më gjerë. Aksesimin në Facebook, Whatsapp dhe Instagram e kanë patur të pamundur edhe përdoruesit e rrjeteve sociale në Shqipëri. por edhe në Kosovë.

Image

Deri më tani nuk ka sqarime nga rrjetet sociale për problemin.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco