Ky është filmi me të cilin do të marrë pjesë Shqipëria në Oscar

Ky është filmi me të cilin do të marrë pjesë Shqipëria në Oscar

20:35, 27/09/2021

Dy luanë drejt Venecias’, është filmi që Shqipëria zgjodhi që të marrë pjesë në Oscar 2022.

Lajmin e ka bërë të ditur ministrja e Kulturës së Shqipërisë, Elva Margariti.

“Dy Luanë drejt Venecias” me skenar dhe regji nga Jonid Jorgji, do të konkurrojnë në edicionin e 94-të International Feature Film Award.

Filmi flet për aventurën e dy yjeve të kinematografisë shqiptare, rrugës për në festivalin e Venecias, ku takojnë papritur në udhëtimin e tyre dy aktore italiane të filmave.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco