Regjisorja Elmaze Nura nis projektin 'Propozimi i Ariut' në Teatrin e Tetovës

Regjisorja Elmaze Nura nis projektin 'Propozimi i Ariut' në Teatrin e Tetovës

18:14, 22/09/2021
 
Teatri i Tetovës, ka njoftuar se kanë filluar punimet për realizimin e shfaqjes "Propozimi i Ariut'.
 
Kjo shfaqje autor ka Anton Çehovin dhe regjisore Elmaze Nurën, shkruan Syri.net Kosova.
 
Teatri, njoftimin e ka bërë në faqen zyrtare në Facebook, derisa produksionin në fjalë e ka titulluar si madhështor.
 
Njoftimi i plotë:
Të dashur miq, kënaqësi t'ua prezantojmë produksionin tjetër madhështor në Teatrin e Tetovës, për të cilin po punohet intenzivisht që sa më shpejtë ta sjellim afër jush!
▪️𝙋𝙍𝙊𝙋𝙊𝙕𝙄𝙈𝙄 𝙄 𝘼𝙍𝙄𝙐𝙏▪️
Autor: ANTON ÇEHOV
Regji: ELMAZE NURA
Regjisorja Elmaze Nura nis projektin 'Propozimi i Ariut' ne Teatrin e Tetoves

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco