Sabri Hamiti flet për librin e ri

Sabri Hamiti flet për librin e ri

14:06, 22/09/2021

Shkrimtari dhe studiuesi i njohur i letërsisë shqipe, Sabri Hamiti, ka botuar librin e tij më të ri që mban titullin “ Enigma e Poezisë”,  përcjell Syri.net Kosova.

Libri është i ndarë në dy pjesë dhe trajton poezinë e autorëve klasikë shqiptarë të shekullit XX dhe autorë përfaqësues dhe veprat e tyre poetike të krijuara në shekullin XXI.

Për më shumë postimi i plotë i Hamitit, ku shpalos më shumë nga ky libër.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco