Kjo kompani financiare ofron 1 mijë e 300 dollarë për atë që shikon 13 filma horror gjatë tetorit

Kjo kompani financiare ofron 1 mijë e 300 dollarë për atë që shikon 13 filma horror gjatë tetorit

17:15, 14/09/2021

Një kompani financiare do të paguajë 1 mijë e 300 dollarë për atë që do të mund të shikojë 13 filma të frikshëm në tetor. 

Kjo vjen si një përpjekje për të gjetur nëse madhësia e buxhetit të një filmi ndikon në efektivitetin e tij.

CNN shkruan se “FinanceBuzz” po kĂ«rkon tĂ« punĂ«sojĂ« dikĂ« qĂ« do tĂ« shikojĂ« 13 nga filmat mĂ« tĂ« frikshĂ«m, ndĂ«rkohĂ« do tĂ« monitorojĂ« rrahjet e zemrĂ«s duke pĂ«rdorur Fitbit.

“PĂ«r nder tĂ« sezonit tĂ« frikshĂ«m, ne nĂ« FinanceBuzz po vdesim tĂ« dimĂ« nĂ«se filmat horror me buxhet tĂ« lartĂ« japin apo jo frikĂ« mĂ« tĂ« fortĂ« sesa ata me buxhet tĂ« ulĂ«t. 

Ju do tĂ« na ndihmoni tĂ« zbulojmĂ« nĂ«se buxheti i njĂ« filmi ndikon apo jo sa frikĂ«sues mund tĂ« jetĂ«, duke veshur njĂ« Fitbit pĂ«r tĂ« monitoruar rrahjet e zemrĂ«s suaj derisa shihni kĂ«ta 13 filma”, ka shtuar kompania”, ka thĂ«nĂ« nĂ« njĂ« njoftim kompania.

Sipas CNN, personat qĂ« do tĂ« pranojnĂ« kĂ«tĂ« sfidĂ« nĂ« kĂ«mbim tĂ« parave do tĂ« shikojnĂ« filmat e mĂ«poshtĂ«m midis 9 tetorit dhe 18 tetorit: “Saw, Amityville Horror”, “A Quiet Place”, “A Quiet Place Part 2”, “Candyman”, “Insidious”, “The Blair Witch Project”, “Sinister”, “Get Out”, “The Purge”, “Halloween (2018)”, “Paranormal Activity” dhe “Annabelle”.

Po ashtu “FinanceBuzz” do t’i sigurojĂ« personit qĂ« do shoh filmat dhe njĂ« gjurmues Fitbit sĂ« bashku me 1 mijĂ« e 300 dollarĂ« dhe njĂ« dhuratĂ« 50 dollarĂ«she pĂ«r tĂ« mbuluar kostot e festĂ«s sĂ« frikĂ«s.

Personat e interesuar duhet plotĂ«sojnĂ« njĂ« formular dhe t’i tregojnĂ« kompanisĂ« pse janĂ« personi mĂ« i mirĂ« pĂ«r kĂ«tĂ« punĂ«.

Aplikimet duhet të përfundojnë deri më 26 shtator, dhe FinanceBuzz do të zgjedhë një fitues deri më 1 tetor.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco