Ekskluziviteti 'Fast and Furious' përfundon pas filmit të 11-të

Ekskluziviteti 'Fast and Furious' përfundon pas filmit të 11-të

16:40, 15/06/2021

Vazhdimi i nëntë i ekskluzivitetit "Fast and Furious" po vjen në kinema këtë muaj, por nuk do të jetë filmi i fundit.

Aktori i Hollivudit Vin Diesel i tha AP se vazhdimi i nëntë do të pasohet nga dy filma të tjerë, të cilët mund të shfaqen në kinema në 2023 dhe 2024.

"Çdo histori meriton fundin e saj. Unë e di që njerëzit do të ndiejnë se nuk ka nevojë të mbarojë, por unë mendoj se të gjitha gjërat e mira kanë nevojë për të. Ka arsye për fundin, mendoj se ekskluziviteti e meritonte atë ", tha Diesel.

Ai ka luajtur në çdo film që nga i pari në 2001.

Justin Lin drejtoi filmin e nëntë pasi bëri punën për vazhdimet "The Fast and the Furious: Tokyo Drift", "Fast & Furious", "Fast Five" dhe "Fast & Furious 6". Ai gjithashtu do të drejtojë vazhdimet e dhjetë dhe të njëmbëdhjetë.

"Ne u takuam dhe Vin tha se duhet të mbaronim ekskluzivitetin. Vazhdimi i nëntë është filmi i parë i kapitullit të fundit dhe dy të tjerët duhet t'i japin fund këtij udhëtimi fantastik," tha Lin.

Spin-offet janë njoftuar gjithashtu duke përfshirë një që drejtohet nga Michelle Rodriguez e cila ka luajtur Letty që nga filmi i parë.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco