Diane Keaton që nuk u martua kurrë: Unë nuk doja ta humbja pavarësinë

Diane Keaton që nuk u martua kurrë: Unë nuk doja ta humbja pavarësinë

11:20, 14/06/2021

Për vite, Diane Keaton ka qenë shumë e sinqertë në lidhje me ndjenjat e saj në martesë dhe se si nuk e ka ndier kurrë të drejtë që ta bëjë.

Në revistën Intervieë, aktorja 75-vjeçare u pyet nga disa miq dhe fansa të saj të famshëm, përfshirë Lisa Kudroë, e cila gjeti shansin për ta pyetur Keaton se pse nuk u martua kurrë.

Ylli i "Friends" pyeti për pikëpamjet e Keaton mbi martesën, duke thënë: "Shoqëria jonë gjithmonë ka pasur një pritje që gratë të martohen dhe ju keni thënë që thjesht nuk është si duhet për ju. Çfarë e shtyn këtë ndjesi? ”

Keaton solli në vëmendje pikëpamjet e saj që nga fëmijëria e saj, duke kujtuar dinamikën e familjes midis nënës dhe babait të saj tek rritje..

"Kthehem tek nëna ime, sepse, për mua, aty është shumica e gjithçkaje që bën," shpjegoi ajo. “Unë e dua babanë tim, sigurisht - kjo kuptohet pa u thënë - por ajo ishte gjithmonë aty, dhe ai ishte gjithmonë duke punuar. Ai po punonte shumë dhe ishte vërtet interesant. Dhe ai e donte atë gjithashtu. ”

Ylli i "Something's Gotta Give", i cili u rrit në Kaliforni, është më e madhja nga katër fëmijët. Ajo i tha Kudroë për nënën e saj: “Unë pashë që hoqi dorë.”

“E përmenda se e kam parë duke marrë atë lavdi e kurorëzim si zonja Highland Park. Pas kësaj, u transferuam në Santa Ana dhe mbaroi ”, tha ajo. “ Ndihem sikur ajo zgjodhi familjen para ëndrrave të saj. Dhe ajo ishte thjesht nëna më e mirë, por mendoj se ajo është arsyeja pse unë nuk u martova. Nuk doja të hiqja dorë nga pavarësia ime. ”

Kishte gjithashtu një teknikalitet tjetër të lehtë që çoi në vendimin e Keaton për të mos u martuar kurrë.

"Me që ra fjala, askush nuk më ka kërkuar kurrë që të martohem me ta, kështu që kjo mund të jetë një përgjigje e mirë," tha ajo, duke shtuar, "Unë duhet të kisha filluar që këtu."

Keaton ka pasur raporte me disa nga burrat kryesorë të Hollyëood gjatë viteve, duke përfshirë Al Pacino, Jack Nicholson dhe Ëarren Beatty, dhe megjithëse asnjë nga marrëdhëniet e saj të kaluara nuk u kthye në martesë, ajo nuk lejoi që raporti ta ndalonte të jetonte jetën e saj.

Përveçse luajti në filma të panumërt që u bënë të famshën, Keaton gjithashtu adoptoi dy fëmijë kur ishte në të pesëdhjetat e saj: vajzën e saj Dexter dhe djalin e saj Duke.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco