Njihuni me artistin belg që bën art me hijen e objekteve

Njihuni me artistin belg që bën art me hijen e objekteve

14:29, 27/01/2021

Një kineast dhe artist belg, Vincent Bal , dëshmoi se arti mund të krijohet me të vërtetë nga gjithçka. 

Në këtë rast, ne po flasim për hijet. Vincent sjell në jetë hijet e krijuara nga objektet në mënyrë argëtuese.

Që nga fillimi i projektit në vitin 2016, rrjetet e tij sociale kanë shpërthyer dhe ai ka hapur dyqanin e tij Etsy .

Më poshtë keni disa ilustrime tepër unike.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

 

Image

Image

 

Burimi: Bright Side 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco