Frrok Kristaj nderohet me çmimin “Anton Çetta”

Frrok Kristaj nderohet me çmimin “Anton Çetta”

12:13, 18/01/2021

Çmimi vjetor “Anton Çetta” në fushën e trashëgimisë shpirtërore iu nda profesorit Frrok Kristaj, i cili u shpreh falënderues dhe i nderuar.

Ngjarja u zhvillua në Bibliotekën Kombetarë në  Prishtinë.

Këtë çmim e ka ndarë Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, së bashku me Kryeministrin në detyrë, Avdullah Hoti.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco