Ja si e fascionoi ky aktor me shfaqjen 'Lahuta e Malësisë' kryeministrin Hoti

Ja si e fascionoi ky aktor me shfaqjen 'Lahuta e Malësisë' kryeministrin Hoti

19:49, 25/11/2020

Kryeministrin Avdullah Hotin e ka fascionuar kjo shfaqje për 'Lahutën e Malësisë' të aktorit Armend Baloku, shkruan Syri.net Kosova.

"Pata kënaqësinë e veçantë që ta përcjellja premierën e shfaqjes "Lahuta e Malësisë", me interpretim të shkëlqyer nga aktori Armend Baloku, e cila u realizua me rastin e 80 vjetorit të vdekjes së shkrimtarit të madh dhe atdhetarit të shquar me veprimtari politike dhe artistike, Gjergj Fishta.", ka shkruar Hoti në Facebook.

Lexoni postimin e plotë:

Posted by Avdullah Hoti on Wednesday, November 25, 2020

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco