Festivali  tradicional 'Ylberi i Prishtinës' mbahet ndryshe nga herat e tjera

Festivali tradicional 'Ylberi i Prishtinës' mbahet ndryshe nga herat e tjera

20:17, 17/10/2020

Prishtina është nikoqire e festivalit tradicional të valleve për fëmijë “Ylberi i Prishtinës” për herë të tetëmbëdhjetë.

 Festivali është një ndër ngjarjet më të rëndësishme kulturore për fëmijë që zhvillohet në Prishtinë dhe sivjet per shkak te situates me pandeminë covid19 do të mbahet në mënyrë virtuale.

Falenderojmë të gjitha grupet dhe ansamblet pjesëmarrëse si dhe të gjithe ata qe u angazhuan në organizimin e festivalit edhe pse në kushte krejt më ndryshe se zakonisht.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco