Kosnett përgëzon Kosovën për sigurimin e rrjetit 5G

Kosnett përgëzon Kosovën për sigurimin e rrjetit 5G

17:35, 16/10/2020

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip S. Kosnett, ka përshëndetur shtetin tonë për ndërmarrjen e hapave për sigurimin e rrjetit 5G.

Me anë të një postimi në Twitter, ai tha se do të vazhdojnë të punojnë bashkë  drejt zgjerimit të ekonomisë digjitale të Kosovës.

“E përgëzojmë Kosovën për sigurimin që rrjetet e saj #5G janë në rrugë të pastër, pa shitës të pabesuar, në përputhje me Marrëveshjet e Washingtonit”.

“Ne do të vazhdojmë të punojmë së bashku drejt integrimit të sigurt të komunikimit rajonal dhe zgjerimit të ekonomisë digjitale të Kosovës”, shkroi Kosnett.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco