‘Mezi e gjetëm njëri-tjetrin…’/ Fotografi i njohur u nda nga jeta, vajza e tij prek me fjalët e ndjera

‘Mezi e gjetëm njëri-tjetrin…’/ Fotografi i njohur u nda nga jeta, vajza e tij prek me fjalët e ndjera

22:48, 25/09/2020

Fotografi i njohur shqiptar Arben Çeli, u nda papritur nga jeta disa ditë më parë si pasojë e një infarkti kardiak.

Vajza e tij, Silvi Çeli, përmes një postimi në facebook, ka shprehur dhimbjen e madhe që ka lënë pasë humbja e njeriut të dashur.

“Më thave shpirtin, po lotët nuk do më thahen tërë jetën për ty,” shkruan ajo.

Statusi i plotë

Bab….i shtrenjti im. Jeta ime. Shpirti im. Drita ime e syve, nuk e besoj dot, nuk e pranoj dot, nuk dua ta imagjinoj jeten time pa ty. Mezi e gjetem njeri tjetrin, pse keshtu papritur u ndam perseri? Ke do marr ne mengjes ne telefon dhe ne mbremje para se te fle?

Nuk e di nese me sheh dhe me degjon, une do te te flas perdite, do te te them mirmengjes dhe naten e mire. Me thave shpirtin, po lotet nuk do me thahen tere jeten per ty. Per mua ishe nene, baba, moter, vella…cdo gje qe i jepte kuptim jetes sime. Dje prita ulur, se mos hapje syte e te me thoje sic me thoje gjithmone: o mami koteles bera shaka. Te dua shume, me ka marr malli. Per here te pare te them naten e mire pa te folur o bush.

Image

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco